Srpen 2012

Mámou v 5ti letech

23. srpna 2012 v 18:49 Téma týdne
Slyšli jste už třeba o tom, že se stala matkou nějaká dívka ve 14 letech a říkali jste si, že si nedokážete představit jak si dítě může nechat a starat se o něj? Tak to si asi už vůbec nedokážete představit jak se dívka může stát matkou v 5ti letech.
Před 73 lety se jí stala Peruánka Lina Medinová, které bylo teprve 5 let, 7 měsíců a 21 dnů.
Dívka pocházela z chudé a početné rodiny ze zapadlé vísky v peruánských Andách.
Někdy v březnu 1939 přišla do nemocnice v peruánském městečku Pisco mladá Indiánka s copatou holčičkou, která měla nadprůměrně velké břicho. "Podívejte se na mojí dcerku, asi jí posedli zlí duchové. Zachraňte ji!" prosila tehdy službu konajícího lékaře Gerarda Lozandu. Do nemocnice jí přivedla poté, co nepomáhaly rady šamanů.
Doktor si původně myslel, že se jedná o obrovský rakovinový nádor, ale pravda byla daleko jinačí: děvčátko bylo v osmém měsíci těhotenství...
Jak je však možné, že by dítě mělo dítě? Vždyť 99,99% žen nemá v tomhle věku ani menstruaci!
Budoucí maminku odvezli ihned na pozorování do nemocnice v hlavním městě Lima, kde 14. května 1939 přivedla na svět zdravého syna. Miminko vážilo 2,7 kilogramů a křestní jméno dostalo po matčině ošetřujícím lékaři - Gerardo.
Protože však měla dívka moc úzkou pánev, dítě na svět muselo přijít císařským řezem.
Mladou matkou se poté začal zabývat doktor Edmundo Escomel, trerý došel k šokujícímu závěru. Podle něho měla dívka první menstruaci už v kojeneckém věku - v 8 měsících! Ve čtyřech letech se jí začala vyvíjet prsa a v pěti kostra a pánev.
Otec dítěte nebyl nikdy pravdivě potvrzený. Lina ho nikdy neprozradila. Pro podezření z incestu se dočasně ve vězení ocitl Linin otec, ale později byl propuštěn pro nedostatek důkazů.
Lina Medina, se později vdala za jistého Raúla Jurandu a v roce 1972 mu porodila syna.
Malý Gerardo byl vychováván Lininou matkou jako Linin sourozenec. Až v 10 letech se dozvěděl, že Lina není jeho sestra, ale matka.
Linin prvorozený syn zemřel v roce 1979, kdy mu bylo 40 let, na onemocnění kostní dřeně.
dot
dot


Co je k sobě přitahuje?

21. srpna 2012 v 23:16 By the way
Milý deníčku. Dneska jsem byla u vody. Po chvíli tam přišla jedna rodina - rodiče a dvě menší děcka. Rozložili si deku, jejich mamka se na ní s jednim děckem vyvalila a táta šel s druhým děckem do vody. Ve vodě byli opravdu dlouho. Poté se táta vrátil na deku ke svojí manželce a prvnímu děcku, zatímco druhé zůstalo ve vodě. Najedou děcko co bylo ve vodě, začlo volat na rodiče ať pro něho dojdou. V tom začla matka hystericky křičet na svého muže ať pro něj dojde, že se furt jenom válí a nic neděla - jentak z čista jasna (přitom to byla právě ona, kdo nic nedělal a celou dobu se jenom válel na dece a žral). Manžel jí řekl, že syn umí z vody přijít sám a zůstal sedět na dece....
...Za chvíli od tohoto incidentu, se manžel zeptal manželky: " Haničko nezajdeme na oběd?" No a ta jeho manželka na něj začla křičet jak by furt jenom žral. Přitom za tu dobu co jsem je na tom koupališti viděla, se tam ten muž snad nedotknul jídla. Naopak ta jeho manželka tam seděla celou dobu na dece a furt do sebe něco ládovala (navíc vážila tak trojnásobek váhy toho pána).
Na tom pánovi bylo už od pohledu vidět, že je fakt v pohodě. Vždycky radši nechal manželku vyvztekat a myslel si svoje a akorát se usmál takovým tim způsobem, jakože ví o tom, že tam všem zbytečně hrajou divadlo a je to opravdu trapné.
No a teď se tě tedy ptám? Co ty rodiče drží pohromadě? Proč sou některý ženský takový hysterky? :D

Nehoda s cirkulárkou

13. srpna 2012 v 23:47 Téma týdne
Zdavím..teď asi plni očekávání a netrpěliví čtete a snažíte se rozluštit co asi za nehodu se mi stalo. Musím vás zklamat. Nic. Jenom jsem vyzkoušela, že lidi přitahuje černý humor...obzvláště kuriozní věci. Hned jak vidí v novinách článek s nějakým "zajímavým (přeloženo též morbidním)" titulkem, většina z nich se neudrží a ihned rozklikává podrobnější informace.
Pokud tedy právě čtete tenhle článek patříte mezi typickou většinu zvědavců :D :P
P. S.: Vím, že tenhle článek je tak trochu podraz a čekali jste od něho něco inteligentního což se vám bohužel nevyplnilo. I'm sorry :)
P. S.2(pro vyznavače černého humoru): Když už tu píšu o černém humoru, tak vám sem přidávám alespoň jeden vtip, jelikož si myslím, že když už má někdo rád černý humor a chce si přečíst článek, který vypadá, že se tam o něm bude zmiňovat, může pak prožít zklamání, že si v něm toho černého humoru moc neužil(což by se mohlo stát i v mém případě). Tak tady je ten vtip: Jednou takhle v létě přijde Göring k Hitlerovi a řiká: "Čau, hele teď jsem se vrátil ze zupa dovolený." Hitler: "No neřikej a kde?" Göring: "Lidice, nádherný místo, mám na cédéčku fotky, nechceš se mrknout?" Hitler: "Teď zrovna nemám čas, ale můžeš mi to prosim tě vypálit?"
P. S.3: Doufám, že článek nikoho nepohoršil - není to úmyslem a vše v něm berte s nadhledem ;)

Už mi hrabe

7. srpna 2012 v 23:25 By the way
Ahoj. Touhle dobou normální lidí spí. Já jsem ale tady. A za všechno může jedna písnička :D Prolejzala jsem youtube a natrefila na jednu moc hezkou. Je to o lásce k fotbalu. Poslechla jsem si jí a přijde mi strašně chytlavá. Fajn melodie a super text. Jednou jsem jí slyšela a miluju jí i přesto, že fotbal nehraju a ani k němu nemám nějak extra vztah...asi tak jako většina holek :D Jak jsem jí tak poslouchala, tak sem si začla říkat, že je vážně super, když si lidi jdou za sým snem, dělají to, co je baví..něčeho dosáhnou. Dokonce mě ta písnička namotivovala k tomu, že já bych taky chtěla být v určitých věcech lepší než dosud a chtěla bych u nich vydržet co nejdéle. Schválně vám sem tu písničku dám a vy mi na ní napiště váš názor jak na vás působí, jak se vám líbí nebo nelíbí..cokoliv.

Zápisky malé šelmy

7. srpna 2012 v 11:51 | Ermiss |  Téma týdne
V novinách jsem našla článek o tom, jak jeden muž popisuje den svého dítěte. Já jsem se zkusila zamyslet nad takovým běžným dnem mého kocoura. :D
4:00 Budím se.
4:01 Jdu se projít po bytě a shodit pár věcí ze stolku, aby všem bylo jasné, že jsem vzhůru.
4:15 Už mě to doma nebaví a chci jít ven.
4:16 Chodím po mé paničce a čas od času do ní klepu tlapkou, aby jí došlo, že něco chci.
4:20 Panička se konečně budí. Zvyšuje hlas a křičí, že mě ven ještě nepustí (je vidět, že už mě zná a ví co po ní chci :D). Podle ní je totiž moc brzo. Podle mě brzo není. Myši a ještěrky čekaj.
4:22 Mňááááu. Přidávám na intenzitě buzení. Shazuji na paničku mobil co měla na nočním stolku. A vida - zabírá to. Radši mi jde otevřít dveře, než aby mě dál snášela.
4:23 - 7:30 Jsem venku a užívám si.
7:31 Projdu se znovu po mé paničce, aby věděla, že jsem v pořádku přišel a pochválila mě.
7:32 Panička mě chválí.
7:33 Jdu spát.
8:15 Budím se a mám hlad. Jdu vzbudit paničku.
8:16 Viz 4:16 ..panička už moc dobře ví, že chci jíst.
8:20 Panička konečně vstala a já jdu jíst.
8:21 Co kdybych se dneska nechal krmit. Panička mi vyčítá, že jsem rozmazlenej, ale ochotně mi přistrkuje maso až pod čumáček.
8:25 Jdu spát.
10:00 Panička se vrací z nákupu a já jí jdu prošmejdit tašku. Mňááu má šunku.
10:07 Jdu ven.
12:00 Vracim se z venku a jdu jíst. Všichni mě chválí, že jsem přišel v době kdy všichni jí.
12:10 Jdu spát.
16:00 Jdu lítat na zahradu. Sousedi maj na zahradě králíky - musím se tam dostat.
16:05 Dostatl jsem se ke králíkům. Panička křičí, králíci utíkaj. A já prskám, že se překazil muj plán.
16:10 Panička mě dostala domu. Mlátim jí drápkama a ona brečí. ..Měla mě nechat u králíků.
16:11 Zatrest jsem doma. Tak aspoň převrhnu květináč.
16:30 Panička vchází domu a zjišťuje škody. Já se tvářím jakoby nic a předstírám spánek.
16:32 Panička uklízí hlídu z květináče a zapomněla zavřít dveře ven. Zdrhám.
18:02 Mám hlad, tak se vracím domu.
18:05 Jím.
18:15 Jdu ven.
20:00 Panička chodí po zahradě a volá na mě ať jdu domu. Já ležím v kytkách a pozoruju její nohy. Ona vždycky tak krásně křičí, když je ulovim.
20:03 Startuju a chytám paničky nohy...Já to říkal, zase křičí a já mám radost, že jsem v přesile.
20:05 Donutil jsem paničku, aby si se mnou hrála.
20:15 Něco slyším jdu na to číhat.
21:45 Vracím se domu. Jím. Jdu spát.
.
.
.
4:00 Budím se.....

Nic neodkládej

4. srpna 2012 v 18:42 By the way
Tak jsem brouzdala po internetu a našla jsem moc hezký a výstižný článek. Je to o tom, že bysme si měli užívat každý den. Jo tuhle frázi slyšíme od okolí pořád, ale po přečtení toho článku, se mi to ještě více utvrdilo v hlavě. Schválně si ho taky přečtěte a napište mi váš názor, jak na vás článek zapůsobil.

Můj nejlepší přítel otevřel šuplík od komody své manželky a vyňal v hedvábném papíru zabalený balíček. Nebyl to jen tak obyčejný balíček, bylo v něm krásné dámské spodní prádlo. On ten balíček rozbalil a zadíval se na to hedvábí a ty jemné krajky: "To jsem jí koupil, když jsme byli spolu poprvé v New Yorku. To mohlo být asi tak před 8 nebo 9 roky. Nikdy si to neoblékla. Chtěla si to obléci při zvláštní příležitosti. A teď, myslím, že je ten pravý okamžik". Přiblížil se k posteli a položil to hedvábné prádélko k jiným věcem, které byly připraveny pro pohřební službu. Jeho žena totiž zemřela. Pak se ke mě obrátil a řekl: "Neukládej nikdy nic na zvláštní okamžik. Každý den, který žiješ je zvláštní okamžik." A já stále dodnes myslím na jeho slova ........ta změnila můj život. Dnes čtu více a uklízím méně. Sednu si na balkon, kochám se přírodou a ignoruji plevel, který se rozrůstá mezi mými květinami. Trávím více času s rodinou, s mými přáteli a méně v práci. Pochopil jsem, že život je sbírka zkušeností, kterých si máme vážit. Od teď si už nic neschovávám na později. Denně používám své křišťálové sklínky. Když se mi chce, tak si obléknu mou novou koženou bundu i když jdu jen přes ulici do sámošky. I můj nejdražší parfém použiji, když se mi zachce. Slova jako např. "jednou" nebo "při příležitosti" už v mém slovníku neexistují. Když to stojí za to, tak chci dělat, slyšet i vědět vše hned. Nejsem si jistý, co by žena mého přítele udělala, kdyby věděla, že už zítra nebude. "Zítra", které každý z nás bere na lehkou váhu. Myslím, že by určitě ještě zavolala své rodinné příslušníky a své blízké přátele. Třeba by i zavolala pár lidí, s kterými by urovnala pár nedorozumění a nebo by se i pár lidem omluvila za věci, které byly nevyjasněné. Odpustila by možná vše, čím jí kdo ublížil. Ta myšlenka, že by třeba ještě šla do čínské restaurace /její zamilovaná kuchyně/ se mi líbí. To jsou ty nevyřízené maličkosti, které by mě rušily, kdybych věděl, že mé dny jsou počítané. Na nervy by mi také šlo, že se už nemohu sejít s přáteli, které jsem chtěl jednoho "vhodného" dne navštívit, že vím, že již nenapíši dopisy, které jsem chtěl jednoho "vhodného" dne napsat. Že jsem svým milým dost často neříkal, že je miluji. Teď nepropasu, neodložím a neuložím nic, co mi dělá radost a co přináší smích do mého života. Stále si říkám, že každý den je zvláštní. Každý den, každá minuta, každá vteřina je zvláštní.

Obrázkový chat

3. srpna 2012 v 13:02 Zajímavé stránky
Všichni jistě víte co je to chat. Mnozí z vás ho jistě běžně používají na facebooku. Jsou však chaty i na jiných stránkách. Ale co jste jistě ještě nevyzkoušeli je chat obrázkový.
Obrázkový chat naleznete na http://doodletoo.com/. Je to chat v angličtině, ale mnoho uživatelů je české národnosti, takže si s nimi budete mít co říct - teda nakreslit.
A jak to funguje? Hned na úvod se vám zobrazí okýnko, kde vám jednoduše ukáží co dělat, aby jste se mohli zúčastnit chatu.....pro ty co to nepochopí-stačí kliknout do černého pole držet myš a malovat. Je to zkrátka jak v normálním počítačovém programu malování. Vlevo nahoře je okýnko tools-zde si nastavíte barvu, velikost pera či spreje nebo si vyberete nějaký znak. Po zmáčknutí pravého tlačítka myši se vám zobrazí kresby i ostatních lidí v chatu.
Tak to je myslím všechno co potřebujete vědět, aby jste mohli začít. Přeji příjemnou zábavu.

Had na youtube.com

3. srpna 2012 v 13:00 Zajímavé stránky
Určitě všichni znáte klasického hada. Tato hra se začala hrát původně na starých mobilech Nokia. Jak jsem tak ale brouzdala po internetu našla jsem postup jak si zahrát hada i na www.youtube.com. Stačí si najet na stránku www.youtube.com a spustit si libovolné video. Po spuštění videa dáte pauzu a zmáčknete rychle za sebou pravou šipku a šipku dolů. Simsalá bim...a hra had je na světě. Určitě to zkuste jestli chcete zavzpomínat na retro hru hada

Šulismus

3. srpna 2012 v 12:58 Zajímavé stránky
Také si rádi kreslíte při hodině místo toho , aby jste dávali pozor a poslouchali co se děje? Nebo si kreslíe ale zvládáte vnímat co se kolem vás děje?...Ať patříte do té či té skupiny je to jedno zkrátka důležitě je jen to že si při té hodině rádi malujete a patříte mezi tzv. šulisty. A že nevíte co to je? Tak koukněte na stránku http://sulismus.sweb.cz/ourselfs.htm a hned vám bude vše jasné. Na této stránce můžete svá díla i ukládat a ukazovat světu. A jestli jsem vás ještě dostatečně nenavnadila tak těď se o to pokusím citací ze stránek:
Jen naprostý ignorant nenávidí umění. Nebudeme si lhát, 80% studentů se ve škole nudí. Někteří těch neuvěřitelně dlouhých 45 minut nějak přetrpí. Někteří je věnují lepších a užitečnějším věcem. Bohužel ale nemají pochopení u kantorů, a tak často skončí veškerá námaha v koši.
Proč "šulismus"? Z latinského slova "schola" pro školu si spousta světových jazyků vytvořila vlastní obdoby: a school v angličtině, die Schule v němčině, scuola v italštině, escuela ve španělštině... Tedy i my jsme si vymysleli vlastní obdobu tohoto tak oblíbené slova: šule. A jako jiné výtvarné směry mají koncovku -ismus, má ji i ten náš.
šule + ismus = šulismus
Co je to šulismus? Jak už bylo výše řečeno, škola se dá využít pro spousty kreativních činností. Například my šulisti během výkladu rozvíjíme naše výtvarné dovednosti. Necháváme naší fantazii volnou uzdu a velebíme naše sešity drobnými obrázky, čmáranicemi nebo velkolepý díly formátu A4.
Veškerá šulistická díla vznikají ve škole za inspirace, ale nepochopení kantorů.
Šulismus má dvě větve: realistickou a abstraktní.

Google Gravity

3. srpna 2012 v 12:56 Zajímavé stránky
http://mrdoob.com/projects/chromeexperiments/google_gravity/ tak přesně tohle je ta stránka kterou navštivte chcete-li něco vyhledávat a u toho se i pobavit. Je to poupravená stránka google.com na které ne všechno drží pevně na svém místě :D

Kluk nebo holka

3. srpna 2012 v 11:10 Zajímavé stránky
Chtěli byste si pořídit miminko a zároveň bystet tak trochu chtěli ovlivnit pohlaví dítěte? Koukněte na stránky http://mimino.kvalitne.cz/index.php?file=uvodni.php zde po vložení běžných údajů a i bez zbytečného registrování můžete nakouknout do budoucnosti a zjistit si pohlaví dítěte. Ze začátku se mi to zdálo absordní, ale poté co jsem si přečetla komentáře maminek na tuto aplikaci jsem začala věřit tomu, že to funguje. Za pokus přece nic nedáte ;)

Draw a Stickman

3. srpna 2012 v 11:03 Zajímavé stránky
Kdybyste měli možnost nakreslit si nějaký jednoduchý obrázek a pak ho nechat alespoň na monitoru oživnout vyzkoušeli byste to? :D Na http://www.drawastickman.com/index.htm?o=68-69-75-85-74-73-32-90-65-32-84-79-32-90-69-32s74-83-73-32-70-65-78-79-85-83-69-75-33 máte možnost nakreslit si jednduchý obrázek a ten vám pak počítačová stránka zakomponuje do určitého příběhu. Například si namalujete želvu..program vám dá za úkol s želvou najít poklad. Když s želvou dojdete k pokladu, tak najednou zjistíte, že nemáte klíč od truhly ve které poklad je. Nyní musíte dokreslit želvě klíč..prostě je to furt jsou tam nějaké úkoly a vy si s nimi musíte poradit :) Je to celkem dobré na zahnání nudy :)