Listopad 2012

Vánoční tradice

27. listopadu 2012 v 19:08 Vánoce
Vánoce jsou doba, která nám přináší spousty zvyků, tradic či typických znaků, které se nám s nimi spojí. Já jsem pro vás nějaké našla, ať už známé či ne.
Tady jsou:

Vánoční stromeček
Je z historického hlediska tradicí velmi mladou. Poprvé se v českých zemích objevil vánoční stromeček počátkem předminulého století, v roce 1812. Ve svém bytě v Praze-Libni jej v salonu nazdobil ředitel Stavovského divadla Jan Karel Leibich. Štědrovečernímu stolu, k němuž pozval herce a jejich manželky, vévodila jedle s ozdobami a svíčkami. Vzbudil opravdu velkou pozornost a pověst o něm se rozeběhla celou Prahou. Již příští rok se objevil v mnoha měšťanských domácnostech.
Na vesnici se začal šířit až téměř o sto let později, kdy první zmínky jsou z počátku dvacátého století z Valašska. Ovšem ještě stále to nebyl stromek takový jaký ho známe dnes. Na vesnicích se zpravidla zavěšoval nad štědrovečerní stůl špičkou dolů a zdobil se převážně jablky, ořechy, později i perníčky.

Jmelí
Další "vánoční rostlinou" je jmelí. Lidé si jeho zelené, postříbřené či pozlacené snítky nejčastěji připevňují na lustr, případně nad dveře. Zřejmě proto, že pod zavěšeným jmelím má muž právo políbit jakoukoli dívku či ženu. Nebo proto, že "kdo se pod jmelím políbí, druhému se zalíbí" a jejich láska bude po způsobu jmelí věčně zelená. Každopádně darované jmelí nosí štěstí, a tak se při vánočních návštěvách hodí s sebou snítku přinést.

Kapr
Pojídání ryb k štědrovečerní večeři je též zvykem velice mladým. Ryby se totiž na stolech našich předků v tento den prakticky nevyskytovaly. Jedly se především polévky a luštěninová jídla. Například hrách, hrachová polévka či "pučálka" což je jídlo z naklíčeného hrachu, se hojně vyskytovala, protože prý zaručovala strávníkům hojnost na celý příští rok. Dále jste na stolech mohli vidět houbové omáčky, čočku, "kubu", sušené a vařené ovoce, krupičné a kukuřičné kaše polité medem nebo sirupem.
Ryby byly nejprve záležitostí bohatých měšťanů, na vesnici opět začaly pronikat až ve 20. století. Dnes je neodmyslitelnou součástí vánočního stolu kapr. Nejčastěji připravovaný v trojobalu a usmažený. Ale i on je dnes už na ústupu. Stále častěji je vytlačován sumci, štikami, pstruhy, ale také lososem a nebo i mořskými rybami či plody moře.

Zlaté prasátko
Při zmínce o zlatém prasátku si v dnešní době snad každý vybaví malou holčičku v jedném známé reklamě a její: "Ne, ne nemusím, já už ho vidím ... ". Jedná se o tradici, kdy se tvrdí, že pokud vydržíte celý Štědrý den se postit, tak večer se vám pak zjeví zlaté prasátko, které vám zaručí hojnost a dobrou úrodu na celý příští rok. Zřejmě proto, že zajišťování úrody už nebývá nejvyšší prioritou našich domácností, tak se také málokomu podaří zahlédnout stín zlatého prasátka jak běží po stěně či stropu místnosti.

Štědrovečerní magie
Nikdy jindy se v českých domácnostech tolik nečaruje, jako právě na Štědrý večer. Přes den nesmíte zametat a vynášet z domu odpadky a smetí, protože byte si vynesli štěstí z domu. Při samotné večeři počet strávníků můsí být vždy sudý, pokud není, dává se talíř navíc pro nečekaného hosta. Pod talíř se dávají rybí šupinky, které si pak každý dá do své peněženky a ty zajistí dostatek financí na celý příští rok. A také se nesmí zapomenout, že se od svátečního stolu nesmí vstávat a odcházet až do skončení večeře. Protože kdo to udělá, ten se už "příštích Vánoc nedožije".

Rozkrojené jablíčko
Po štědrovečerní večeři si každý může rozkrojit jablko, napříč, tedy kolmo na stopku. Kdo ve svém jablku nalezne pěticípou "hvězdičku" ze zdravých jadérek, může být spokojen. V příštím roce ho čeká zdraví a štěstí. Pokud je jádřinec červavý, lze se nadít nemoci. A když místo pěticípé hvězdičky jsou jadérka uspořádána do tvaru křížku, hrozí nejhorší. Osudu lze napomoci výběrem zdravého, velkého jablka. Podobnou informaci jako jablka podle tradice ukrývají i vlašské ořechy. Kdo ve čtyřech nalezne zdravá jádra, bude sám zdravý celý rok.

Lití olova
Na přípravu náročnější, zato významově bohatší je staročeský zvyk lití olova. Nad plamenem či na kamnech se roztaví kousek olova, které se posléze najednou vylije do nádoby s vodou. Podle tvaru, do kterého olovo ve vodě ztuhne, přítomní usuzují, co dotyčného čeká. Svobodné dívky se v něm snaží rozeznat tvář či monogram toho, kdo je jim určen. Výsledný tvar olova je také možné číst jako odpověď na předem položenou otázku.

Skořápkové lodičky
Poetický zvyk, který upoutá (nejen) každé dítě, je pouštění lodiček z ořechových skořápek. Několik vlašských ořechů se rozpůlí a do vyprázdněných polovin skořápek se připevní maličká svíčka - nejsnáze pomocí nakapaného vosku. Ořechová lodička se zapálenou svíčkou se vypustí do větší nádoby s vodou. Její plavba předznamenává životní dráhu toho, kdo ji vyslal. Když vydrží dlouho svítit, čeká majitele život dlouhý a šťastný. Jestliže se lodička pustí na volnou vodu, dotyčný se vydá na cesty, drží-li se při břehu, zůstane doma.

Házení střevíce
Na Štědrý den se svobodné dívky mohou svého osudu zeptat, čeká-li je v příštím roce svatba. Dívka hází střevícem přes hlavu. Jestliže dopadne patou ke dveřím, zůstane i nadále doma. Pokud ale bota zamíří špičkou ze dveří ven, čekají dotyčnou vdavky a odchod od rodičů.

Třesení stromkem
Tedy nikoliv vaším vánočním stromkem, ale nejčastěji mladou jabloní či zlatým deštěm na zahradě. Děvče si vyběhlo po večeři na zahradu, zatřáslo stromkem a odkud se první ozval pes, odtud měl přijít slečně ženich. Tedy z buďto přímo z toho domu, či alespoň z toho směru.

Rozkvetlá Barborka
Svobodná dívka si na svátek sv. Barbory utrhne větvičku třešně nebo zlatého deště. Pokud jí snítka rozkvete do Štědrého dne, příští rok se vdá.

Štěstíčka
Na malé papírky se napíší zpravidla jednoslovná hesla (štěstí, zdraví, bohatství, svatba, dítě atd.) a ty se vloží do nádobky. Stolovníci pak po večeři losují. Převládají samozřejmě pozitivní hesla, negativním doporučuji se vyhnout. Použité heslo se vrací do nádobky zpět, aby další losující si mohl vytáhnout svou budoucnost z plné škály osudu.

Koleda
Tradice koledování sahá v českých zemích až do středověku a ještě v nedávné době byl tento zvyk součástí především venkovského prostředí. Koledníci obcházeli stavení, zpívali písně a za přání všeho dobrého dostávali od hospodářů výslužku. Hlavní dobou koledování bylo období mezi Štědrým dnem a svátkem Tří králů (tj. 24.12.-6.1.). S tradiční vánoční koledou je spojen například svátek sv. Štěpána (26.12.). Verše Koleda, koleda Štěpáne, co to neseš ve džbáně? Nesu, nesu koledu, upad sem s ní na ledu znají i děti, které se koledovat už nevydávají. Koledy se dnes zpívají jen u vánočního stromečku a i ty jsou stále častěji nahrazovány spíše pouštěním vánoční hudby.

Ježíšek
Po štědrovečerní večeři nastává okamžik, na který se mnohé české děti těší celý rok. Rodina se shromáždí kolem rozsvíceného vánočního stromečku, pod nímž se kupí zabalené dárky. Podle tradice je sem nepozorovaně přinesl Ježíšek. Na rozdíl třeba od Santa Clause tato postava nemá žádnou ustálenou vizuální podobu. Také způsob, jakým k dětem přichází, zůstává obestřen tajemstvím. Ježíšek je zdrobnělinou pro Ježíše Krista, jehož dětství je o Vánocích zdůrazňováno. Děti Ježíškovi před Vánoci posílají dopis, ve kterém ho prosí o to, co by si přály pod stromečkem nalézt. Původně v českých zemích nosíval dárky sv. Mikuláš, postava Ježíška sem pronikla až v devatenáctém století z Německa. České děti z obou tradic vytěžily maximum: dárky jim nosí jak Mikuláš, tak Ježíšek.

Vánoční filmy

24. listopadu 2012 v 14:00 Vánoce
Co by to bylo za Vánoce, bez filmů s pravou vánoční atmosférou? Přidávám vám sem proto hned několik typů.

Láska nebeská
Láska nebeská, romantická komedie ve stylu Čtyři svatby a jeden pohřeb, Nothing hill apod. Zavede nás do Londýna , kde se odehraje příběh skládající se z mnoha nádherných milostných historek - někdy romantických, někdy smutných, někdy pošetilých. Žádná nepostrádá svůj osobitý humor. Všude, kam se podíváte, způsobuje láska chaos.

Ukradené Vánoce Tima Burtona
Kultovní animovaný film z produkce Tima Burtona s vynikající hudbou a písničkami Dannyho Elfmana. Jack Skellington, smutný kostlivec a nekorunovaný vládce Halloweenového městečka, se nudí. Vždyť koho by už vzrušoval permanentní Svátek Všech svatých, který v Halloweentownu trvá celý rok? Ani jeho nejmilovanejší práce, strašení dětí, kterou vykonáva svědomitě a nápaditě, tento rok nikdo neocenil. Všechny pobláznily nové hvězdy, populární upíři, kteří vytvořili rekord v pití lidské krve za noc. A dokonce vyhráli i hokejový zápas na hřbitově s lebkou namísto puku! Jednoho dne se Jack náhodou ocitne v sousedním Vánočním městě. Celkem ho uchvátí vánoční svátky, které doteď nepoznal, všude vládne radost dětí, Santa Claus, jeho dárečky a šťěstí dospělých. I Jack by rád obdaroval obyvatele Vánočního městečka a překvapil je o svátcích čímsi, co nikdy neviděli a nezažili - Halloweenem! Rozhodne se jim proto zinscenovat Vánoce v haloweenském šatě. V tom mu mají pomoci jeho přátelé ze záhrobí. Obyvatelé Halloweentownu, umrlci, kostlivci, netopýři, strašidla a skřítkové se už radují, jak poteší své blízké sousedy. Ale není to tak jednoduché, jako si představovali! Unesou toho odpuzujícího tlusťocha Santu Clause, aby neškodil, vyrobí krásné hračky a Jack je naděluje dětem Vánočního města se spřežení taženém kostrami mrtvých sobů. No výsledek není uspokojující. Děti vybalují očarované umrlčí lebky či přítulné žravé netopýry - ale proč křičí hrůzou a omdlívají zhnusením? Protiletadlová děla už míří na oblohu a snaží se sestřelit to ďábelské spřežení, rozsévající do nechápajících dětských srdíček zmatek a strach...

Grinch
Grinch přišel na svět stejně, jako všichni Kdovíci z městečka Kdosice. Jedné chladné noci přistál ve svém parapleštníčku na prahu dvou dobromyslných sester, Růži a Kláry. Ujaly se ho s láskou, přestože už od první chvíle tušily, že se od ostatních kdosických mrňat liší. V osmi letech Grinchovi narostly vousy a chlupy, navíc nazelenalé, a jeho vrstevníci ho provázeli výsměchem snad na každém kroku. Tehdy, v předvánočním čase, opustil domov, zanevřel na všechny, odmítl slavit Vánoce, které jsou pro obyvatele Kdosic téměř posvátné, a usadil se v hluboké jeskyni, vysoko nad městem. Od té doby je už po léta pro všechny Kdovíky i Kdovinky hotovou noční můrou. Nahání jim hrůzu ,a co je ještě horší, i výčitky svědomí. Ulice městečka už zase žijí předvánočním ruchem, který násobí přípravy na oslavu jubilejní Kdoslavy. Tehdy se kurážná Cindy Lou rozhodne osobně pozvat Grinche i s jeho psem Maxem, aby se stal smíchmajstrem a usmířil se s Kdovíky. Dopadne to sice všechno úplně jinak, než si ta malá představovala, protože Grinch je pořádný svéráz a k tomu ještě se srdcem o dvě čísla menší. Teprve, když zjistil, že Vánoce nelze ukrást, protože je nelze ani koupit, doroste mu do běžné, kdovíčí velikosti...

Sám doma
Jednoznačně moje nejoblíbenější vánoční blbina!
"Mám pocit, že jsme doma nechali něco důležitého," sdělí paní McCallisterová manželovi na palubě letadla směřujícího přes Atlantik do Paříže. To ještě netuší, že to co doma zapomněli je nejmladší člen jejich početné rodiny, Kevin. Tak začíná nejúspěšnější film roku 1990, vánoční komedie o zapomenutém synkovi a dvou nešikovných lupičích. Kevin vůbec nepropadne panice, právě naopak. Konečně může dělat všechno to, co jinak nemůže. Jezdit po koberci na kolečkových bruslích, přejídat se zmrzlinou, dívat se na nepřístupné filmy. Jeho štěstí však netrvá dlouho. Objeví se totiž dva zlodějíčkové, kteří si na dům McCallisterových dělají zálusk. Ani tentokrát však Kevin neztratí rozvahu a pořádně s lupiči zacvičí. Promění totiž dům v hotovou smrtonosnou past. Přes veškerou volnost a zábavu s lupiči se mu však pomalu začíná stýskat.

Snowboarďáci
Dva teenageři Rendy a Jáchym odjíždí na hory, aby se naučili jezdit na snowboardu. Věří, že si užijí skvělý týden a tajně doufají, že se díky své nové image konečně zamilují. Jenže skutečnost se od jejich představ značně liší. Jáchym je rodiči donucen vzít sebou svoji starší sestru Martu, která si libuje v jeho terorizování. Bratránek Milan se zas ukáže jako ten nejhorší správce chaty a navíc se naš hrdinové velice rychle zařadí mezi největší nemehla celého horského střediska. Když se zdá, že už to horší být nemůže - budoucnost je přesvědčí o opaku ... potkají dívky svého srdce.

Legenda o Vánocích
Před stovkami let se zrodil největší příběh světa. Mladý Nikolas přišel při nehodě o rodiče. Vesničané se rozhodli o sirotka postarat společně, a tak jej každá rodina vychovává jeden rok. Vždy ke konci roku, na Boží hod, se Nikolas stěhuje do nového domova. Aby vesničanům nějak projevil vděčnost, na rozloučenou vždy pro děti domácích vyrobí hračky. Jak se během let počet Nicolasových adoptivních rodin zvětšuje, skoro každý dům mívá na Boží hod na prahu nějaké dárečky. Když však vesnice trpí nedostatkem jídla, pošlou Nicolase do učení k poustevnickému tesaři. Pod jeho krutým vedením se Nicolas naučí vyrábět ještě lepší dárky, a mnohem rychleji. Lisakki, který děti nenávidí, mu to však zakazuje. Tradice vánočního dávání dárků je ohrožena!

Anděl Páně
Film začíná časně ráno v předvečer Štědrého dne. Celé nebe se chystá na oslavy narození Ježíška. Panna Marie se svatou Veronikou pečou cukroví, sbor andělů cvičí koledy, Tři králové pečou dort…Jen jeden anděl se jim poněkud plete pod nohy. Anděl Petronel je potrhdílo, které na co sáhne, to pokazí. Jenže je taky pěkně paličatý nešika a neumí si přiznat svou chybu. Poštve proti sobě všechny svaté, jen jediný, kdo s ním má trpělivost, je samotný Pán Bůh.No samozřejmě, že na každý pytel je hrubá záplata a i Pánu Bohu jednou musí dojít trpělivost. A tak i on dá Petronelovi pořádnou lekci života, aby konečně ledacos pochopil.Petronel zde perlí, ale hlášky zde nemá pouze on. Klasickou českou dvojsmyslností a poťouchlostí je pohádka doslova prošpikována.

Náctiletá

22. listopadu 2012 v 18:16 My texts
Sedět si v zácpě uvnitř autobusu
rtěnkou přejíždět si pusu
kontrolovat displey mobilu
esemesky hypnotyzovat už hodinu.

O půlnoci zpívat na náměstí
do okna bušit se zaťatou pěstí
šlapat po záhonech růží
vše zkoušet na vlastní kůži.

Nevím, neznám, zkusím
někdy se probudit už musím.
Ze snu, co si sním, i když při něm bdím.

Jezdit si sem tam ve výtahu
občas alkoholem pročistit si hlavu
v dešti se cárat někde venku
a nemít prachy na vstupenku.

Snít si sny co jednou bude
někdy to nevyjde a jindy to zas pude
hlavně se nesmíme vzdát svého cíle
už totiž nemusí přijít ta chvíle -
- chvíle kdy dostaneme možnost svůj sen zažít
hlavně se musíme dostatečně snažit
teď ovšem přítomností žijem
není čas na rekviem.

Teď můžem kopat do báboviček z písku
dělat si srandu z bulvárního tisku
podvádět postel se školní lavicí
a předstírat jak už jsme velicí.

Nevím, neznám, zkusím
někdy se probudit už musím.
Ze snu, co si sním, i když při něm bdím...

Zkusit se má všechno

21. listopadu 2012 v 23:07 By the way
Často si říkám, že žiju jenom jednou a že zkusit se má všechno. Napadlo mě už i několik věcí, které bych si chtěla vyzkoušet, tak tady jsou: 1. Chci se seknou ve výtahu. 2. Chci si zalítat ve vzduchovým tunelu. 3. Chci spát pod širákem. 4. Chci stopem procestovat svět. 4. Chci si vyzkoušet paragliding. 5. (ta zatím zůstává volná, moje plány se totiž dost často mění :D).

Taky už jste někdy přemýšleli o tom, co byste si chtěli v životě zkusit? :D Jen pište, jsem dost zvědavá :D Třeba najdu další inspiraci :D

To co potřebuji k ulovení mamuta...

21. listopadu 2012 v 22:33 Téma týdne
Tak určitě budu potřebovat nějakou obrovskou díru. Také se mi budou hodit větve, nějaké listí...ne teď vážně!

To co potřebuji...pro to, abych vůbec přežila určitě jídlo, pití a dostatek kyslíku a spánek. Pro to, abych přežila a život si dokonce i užila, však potřebuju ještě pár věcí navrch.
Hodně lidí chce mít peníze, spustu známých, chce bydlet v luxusní vile, chce mít toho nejdokonalejšího partnera a kdoví co ještě.
Mně by bohatě stačila rodina (mám tu nejúžasnější rodinu na světě), kamarádi (nemusí jich být mnoho, stačí pár pravých - jsem ráda, že mám několik takových) a nějaký domov (nemusí to být vila, myslím něco kde je postel, střecha nad hlavou atd.).
Vezměte si, že spousta lidí tohle nikdy nebude mít. Nám to přijde jako samozřejmé. Nadáváme na to, jak máme tohle, ale přesto chceme mít něco jiného a už si ani neuvědomíme, že někdo by byl i za to co nám se nelíbí, šťastný jako blecha.
A teď abych se zachovala jako správný teenager (tzv nebyla skromná) rozšířím svůj seznam ještě o pár věcí, které potřebuji. Tááákže TO CO POTŘEBUJI k mému přežití je krom rodiny, kamarádů, domova, kyslíku, spánku, jídla a pití, doping v podobě sportu, Nutella (já vim, že je to jídlo, ale Nutella je hold Nutella!), muj kocour, Sprite :D (vyjímka něco jako Nutella), hudba, mobil, klíče, něco na psaní (ráda si čmárám) a určitě by se ještě něco našlo :D

Jo a kdo jste se zasekl pouze na začátku článku a začínáte se již chystat na mamuta, tak mám pro vás jedno upozornění. Tímto způsobem se mamuti nikdy nelovili :D Lovili se tím, že se jim podřezávaly šlachy na končetinách.

PS: Nebojte se, nedělám tu z toho hodiny dějepisu :D

PS2: Kdybyste se ocitli na pustém ostrově, tak bez jakých 5ti věcí byste se neobešli?

O blondýnkách

18. listopadu 2012 v 11:32
•Blondýnka jede po silnici a poslouchá rádio. Hlasatel vypráví jeden za druhým vtipy o blondýnkách, až to tuhle vytočilo a rádio vypnula. O chvilku později jela kolem kukuřičného pole a viděla tam blondýnku, jak vesluje v člunu. Zastavila, vyklonila se z okýnka a křičí: "Ty slepice! Přesně takové jako ty způsobujou, že se nám lidi smějí. Kdybych uměla plavat, dala bych ti co proto!"

•Blondýna píše inzerát do novin: Jsem krásná, inteligentní, šikovná a bonus je že umím vařit. Kdo má zájem, volejte na nokii 3310.

•Blondýna zavolá své kamarádce, taky blondýně. Společně se domluví, že se sejdou na mostě kousek od jejich domu ve čtvrt na tři. V tento čas taky obě přijdou na most, pozdraví se a kecají spolu o manželech, o světě, o prostředí a o všem možném. Najednou se jedna blondýna zeptá: "Ty,poslyš, co je to pod náma za řeku?" Druhá blondýna nahlédne dolů, obrátí se zpět ke své kamarádce a odpoví: "No tak buď to bude Olše, Labe nebo Vltava". Po chvíli dlouhého, usilovného přemýšlení jedna vykřikne a navrhne: "Mno to nevím, ale vím, jak to zjistit. Skočím tam, pak přeci poznám, v jaké řece jsem!!" Druhá blondýna s návrhem jen souhlasí. První blondýna tedy skočí. Mezitím druhá blondýna čeká na mostě. Čeká 10 minut, půl hodiny, třičtvrtě hodiny, hodinu, pak hodinu a čtvrt a když tam čeká již hodinu a půl uslyší, jak něco šustí za keřem v příkopu. Podívá se tedy tam a vidí svou kamarádku - celou od krve a polámanou, která křičí: "Ty blbkoooo!! Dálnice na Plzeň!"

•Jak poznáte přebarvenou blondýnku?Vlasy jí ještě smrdí Balakrylem.

•Povídá jedna blondýnka druhé:"Já jsem ve svém životě přečetla hodně knih a musím řici, že obě dvě byly absolutně o ničem."

•Baví se spolu dvě blondýnky, potenciální postrachy silnic: "Jak jsi dopadla u zkoušky v autoškole?"
"Blbě. Zeptali se mě, co je to mrtvý chod a já jim řekla, že Jan Sladký Kozina. Ale asi se jim to zdálo málo technické."
"No, když už sis vzpomněla na toho Choda, měla jsi jim také říct, aby ses vytáhla, že zvolal: Logaritme, logaritme, do roka a do dna!"

Černý humor

18. listopadu 2012 v 11:30
•Jdou dětičky minovým polem a rozhazují rukama!
Některé i 30 metrů daleko...

•Co řekneš židovi, který si hraje s popelníkem?
"Hledáš někoho?"

•Co řekne slepec, když mu podáte struhadlo?
"Sakra, tak tohle nepřečtu".

•Úvaha: Když se olivový olej vyrábí z oliv, z čeho s potom vyrábí dětský olej?

•Jede chlap výtahem do věžáku a když dojede do posledního patra, potká tam nějakého jiného chlapa.
Ten chlap mu povídá, že tady venku mají takový proudy, který když vyskočíte, vás vrátí zpět do okna. Ten pán tomu nevěřil a ten druhý mu to teda ukázal. Vyskočil a vrátil se. Tak na to ten pán přistoupil a skočil. Chvíli padal a dole se zabil.
K tomu chlapovi přišel číšník a řekl: "Teda, Supermane. Ty jsi taková svině, když se vožereš."

•Jedním uchem to jde dovnitř, druhým ven a přece to zůstává v hlavě. Co je to? Krumpáč.

•Sedí chlapeček s dědou v parku. Hodinu, dvě, tři. Pak chlapecčk povída: Hele dědo, smrdí tu zdechlina. Dědo?! Dědo!!

•Smrtka stojí u dveří bytu a povídá:
"Dobrý den, odčítání lidu."

•Temná noc, kus za městem vleče pedofilní sadista za ruku dítě do nedalekého lesíka.
Dítě pořád opakuje:
"Já se bojím, já se bojím."
Pedofil na to:
"Pche, co ty?! To já půjdu zpátky úplně sám!!"

•Po důkladné zdravotní prohlídce a všelijakých vyšetřeních vysvětlil doktor svojí pacientce, že jí zůstává už jen necelý den života. Pani přide domů a říká manželovi: "Když je to tak, tak by jsem chtěla aby jsme se celou poslední noc divoko milovali." Manžel odpovídá: "Tobě se to lehko řekne když nemusíš ráno vstávat!"

O policistech

18. listopadu 2012 v 11:26
•Dva policajti nemají kde bydlet a tak si koupí vyřazené železniční vagony. Potkají se po roce a jeden povídá: "Jak bydlíš?" "Ujde to, jen mi vadí ta cedulka "zákaz kouření", že musím jít kouřit i v zimě ven, a jak ty?" "Taky dobrý, mě zase vadí ta cedulka na záchodě "používat jen za jízdy", protože já vždycky než ten vagon roztlačím, tak se pose**..."

•Dva policajti koukají v kanclu na hokej když v tom přijde třetí a ptá se:
"Jakej je stav?" Policajti odpoví:
"Vyhráváme 2:0, první gól dal Jágr a druhej nějakej REPLAY."

•Policajt zastaví auto:
Gratulujeme, vyhrávate 8 000 Kč za vzornou jízdu.
Řidič na to: Peníze? Fajn, už osum let si chci udělat řidičák
... Spolujezdec říká: Neberte ho vážne, on když se opije, neví,co mluví.
Babka ze zadu: Já sem vám říkala, že v kradeném autě sme neměli jezdit do města.
A z kufra se ozve: Už sme za hranicema? :D :D :D

Punčochy se vzorem

17. listopadu 2012 v 22:40 Fashion
Ahoj dneska vám ukáži, že silonky nebo punčochy nemusejí mít pouze nudnou hnědou či černou barvu, ale, že mohou mít velice nápadité barvy a vzory, díky kterým se váš outfit stane jedničkou.


Tak snad jste našly (hádám, že tohle budou číst jenom děvčata) alespoň nějakou inspiraci a sukně, šaty nebo kraťasy ještě nezahrabete do jara hluboko do skříně a vyrazíte s nimi do ulic :)

Mini pizzy

14. listopadu 2012 v 13:02 Food
Na 24 porcí

•100 ml vody
•80 ml oleje
•1 lžička soli
•1 lžička cukru
•300 g hladké mouky
•30 g čerstvého droždí
•3 lžíce rajského protlaku
•150 g šunky nebo šunkového salámu
•3 rajčata
•150 g mozzarelly
•koření na pizzu
•sušené oregano
•čerstvá bazalka

1) Z uvedených surovin zpracujeme těsto, v pekárně nebo ručně. Necháme vykynout.
2) Nakynuté těsto rozválíme na 2-3 mm, vykrájíme kolečka a naskládáme na plech vyložený papírem na pečení.
3)Každé kolečko potřeme protlakem a lehce posypeme kořením na pizzu. Obložíme šunkou, kolečkem rajčete, kouskem mozzarelly a posypeme oreganem.
4) Ve vyhřáté troubě upečeme (210°C, 10-15 minut).
5) Před podáváním ozdobíme lístky čerstvé bazalky.

Buchta čtyřminutovka

14. listopadu 2012 v 12:53 Sweets
•4 lžíce hladké mouky
•0,5 čajové lžičky kypřícího prášku
•4 lžíce cukru moučka
•2 lžíce Granka nebo kakaa
•1 vejce
•3 lžíce rostlinného oleje
•3 lžíce mléka

1) Smíchejte mouku, kypřící prášek, cukr a Granko. Zamíchejte. Přidejte vejce, zamíchejte v hrníčku, postupně přidávejte mléko a olej. Pořádně promíchejte.
2) Nastavte mikrovlnku na nejvyšší výkon (vyzkoušeno na 1000W). Vložte dovnitř hrníček a dejte "hřát" na 3,5 minuty.
3) Počkejte, až buchta vystoupá nad okraj hrnku, poté mikro vypněte. Vyklopte buchtu z hrníčku a ozdobte šlehačkou :-). Dobrou chuť.

Skyfall

14. listopadu 2012 v 8:27 By the way
Čau :P V dnešním článku vás nalákám na nového Jamese Bonda.
Abych řekla pravdu, tak James Bond mě nikdy nějak nebavil, ale po tom, co jsem byla na jeho posledním filmu Skyfall v kině, jsem si ho zamilovala. Ve filmu se objevují od první chvíle akní scény, nechybí tam humor a napětí. To si nejlépe vychutnáte na úplném konci. Musím říct, že já jsem seděla a vysloveně žrala každou vteřinu záběru. PS: Dojemné scény pro holky jsou tam také :D
Ve filmu se objevují opravdu úžasné záběry kamer. Chvílemi máte pocit, že jste skutečně v jedoucím vozidlě nebo jste objetí střelby. Také musím dát palec hore Adele, za skvělou úvodní písničku.
Ovšem mám k filmu menší kritiku. Některé záběry vůbec nevypadaly jako skutečné. Samozřejmě, že spousta věcí by se opravdu nestala, ale například, když se OO7 drží rychle jedoucího vlaku pouze jednou rukou a ani u toho ,,nevlaje" nebo tak něco, vypadá to opravdu divně.
Tak vyražte do kina ;)


Reklama

11. listopadu 2012 v 13:27 Pokec, seznamka, reklamy
Tato rubrika je určena všem vám spamerům! Tak prosím buďte rádi, že jsem vám tu vyhradila místo a nespamujte u ostatních článků ;)

Pokec

11. listopadu 2012 v 13:25 Pokec, seznamka, reklamy
Ahoj. Tato rubrika je určena všem těm, kteří si chtějí jen tak popovídat. Pište do komentářu. ;)

Seznamka

11. listopadu 2012 v 13:23 Pokec, seznamka, reklamy
Ahoj. Tahle rubrika je určena všem, kteří se chtějí s někým seznámit. Pište do komentářů a třeba se poštěstí a s někým se seznámíte. Pište jak nezadaní, tak i vy, co hledáte nějaké kamarády.

Svetry podzim - zima 2012

11. listopadu 2012 v 10:52 Fashion
Začal nám podzim a s ním i období, kdy je na čase proměnit a obohatit náš šatník.
V dnešním článku vám nabídnu inspiraci k obměně alespoň jedné jeho části. Tou budou svetry.
Trendem letošního podzimu a zimy jsou svetry několika základních typů.

Prvním typem jsou svetry se zdobenými rameny.

Do další kategorie bych zařadila svetry xxl.

Svetry s velkým potiskem.

Svetry s límečkem.

Samozřejmě se nosí ještě svetry typu celkového potisku nebo s výrazným pleteným či háčkovaným vzorem. Zde jsou vypíchnuté pouze hity letoška.

Citáty o strachu a odvaze

4. listopadu 2012 v 18:37 Citáty, motta...
•Když máš udělat něco z čeho máš strach, udělej to hned. Odvahu dostaneš později.
•Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.
•To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, kdy přestanou mít strach.
•Nikdy neměj strach ze stínů. Prostě znamenají, že někde nablízku svítí světlo.
•Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
•K odvaze nutí mě strach.
•Odvaha je strach, který se modlí.
•Nenechte se zastrašit dlouhými slovy. Všechny skutečně důležité věci jako život, smrt, hlad, strach, den, noc i láska mají krátké názvy.
•Nenechte se zastrašit dlouhými slovy. Všechny skutečně důležité věci jako život, smrt, hlad, strach, den, noc i láska mají krátké názvy.
•Dělejte to, z čeho máte strach. A dělejte to opakovaně. To je nejrychlejší a nejjistějších způsob, jak strach porazit.
•Nutím se do smíchu kvůli všemu ze strachu, abych se nad tím nerozplakal.
•Darebáci nesmějí vědět, že z nich jde strach.
•Překonávat strach je méně děsivé než žít s podvědomým strachem, pramenícím z pocitu bezmoci.
•Žádná strast není tak velká jako strach před ní.
•Člověk by se měl bát jen svého strachu.
•Strach je nemoc špatného svědomí.

Křehké sýrové pečivo

4. listopadu 2012 v 9:29 Food
•150 g hladké mouky
•150 g másla
•150 g strouhaného sýra
•1 vejce
•1/2 prášku do pečiva
•Lžička soli
•Lžička mleté papriky
•2 lžičky kmínu

1) Z mouky, másla, sýra, soli, papriky a prášku do pečiva zpracujeme těsto.
2) Z těsta vykrájíme různé tvary (nejlépe nějaké menší - třeba čtverečky 2*2 cm).
3) Vyšleháme si vejce a potřeme jím vykrájené těsto.
4) Vykrájené těsto posypeme kmínem.
5) Upečeme na vymazaném plechu do zlatova.

Nahá (na há) uprostřed náměstí

1. listopadu 2012 v 22:53 Téma týdne
Bylo úterý a opět jsme měli matematiku. Spolužák počítal na tabuli rovnici a zbytek třídy opisoval z tabule. Najednou se mě kamarádka zeptala co je za x, že to nemůže přečíst. Tak jsem kamarádce začla tlumočit: ,, X je rovno"...a aniž bych to dořekla dál, kamárádka se mě zeptala: ,, Jaký hovno?" V tu chvíli jsem měla co dělat, abych zastavila smích :D ... Jak tu stačilo jedno slovo a o zábavu jsme měly s kamarádkou postaráno.
Ono si řeknete - jedno slovo, ale kolikrát si už neuvědomíte co jedním slovem dokážete udělat. Z přátel si během chvíle, vyřčením pouhého jednoho slova, můžete udělat nepřátele na celý život a naopak z úplně cizích lidí se vyklubou přátelé nebo budoucí partneři.
Vezměme si například takové slovo AHOJ. Zkuste někdy na ulici pozdravit úplně cizího člověka. Možná se stane, že na vás bude koukat trochu zvláště, protože si bude říkat, že vás nezná, ale také se může stát, že mu hlavou začne vrtat kdo vlastně tedy jste a dá se s vámi do řeči. Nemusíte se stydět. Když to ten pozdravený člověk nepochopí můžete mu kdykoliv říct, že jste si ho pouze s někým spletli ;)
Taky tu hrají velkou roli dvojsmysly. Jedno slovo co má více významů, nám může ve větě udělat pěkný bordel a způsobí nejedno nedorozumění. Zkusili jsem už třeba uzavřít sázku typu: ,,Jestli se stane tohle a tohle, tak budu stát na náměstí pět minut nahá". Z téhle věty, když ji někomu řeknete vyplývá, že pokud se stane určitá věc, tak budete stát na náměstí pět minut bez oblečení. Vy se však můžete dopustit i menšího podrazu ;). Stačí si při prohrání sázky vzít na náměstí křídu, na chodník napsat "há" a postavit se na tento nadpis (ovšem pouze v případě, že jste žena - muži si tam napíšou "hej" a slíbí něco ve smyslu: ,,Když se stane tohle a tohle budu stát na náměstí nahej".). Vy se pak můžete začít smát, jak jste vyzráli na člověka s kterým jste se vsadili a doufat, že se vás za to nepokusí přizabít :D
Samozřejmě jedno slovo dokáže spoustu dalších věcí. O tom, už tu ale nebudu psát. Na to přijďte sami a nejlépe osobním rozhovorem, ať tu totiž všichni pořád netvrdneme ve virtuálním světě internetu.