Únor 2013

Řetízky

24. února 2013 v 14:17
MOUSTACHE 80 Kč délka: 7 cm a 50 cm, jméno zboží: řmoustache
MAŠLIČKA 80 Kč délka: 6 cm a 50 cm, jméno zboží: řmašlička
Btw: První číslo v rozměru délky, značí velikost přívěsku na řetízku. Druhé číslo značí délku řetízku, když je na něm přívěsek a je tedy přehnutý na půl.

Maturita duchů

23. února 2013 v 12:54

Netradiční obálka

23. února 2013 v 11:58 D.I.Y.
Čas od času chceme někomu předat nějaké přání, lísteček se vzkazem, peníze nebo něco jiného na ten způsob. Většinou přistoupíme k tomu dát to do obálky. Proč, ale stále používat nudnou bílou obálku? Dnes vám ukážu trochu originálnějí způsob zabalení.

Na samotnou obálku budeme potřebovat barevnou čtvrtku nebo papír a na její ozdobení například nalepovací mašličky (co se lepí například na vánoční dárky) nebo jiné blbůstky.

Nejprve si na papír nakreslíme čtverec. Jeho velikost se odvíjí od toho, jak velkou chcete mít ve výsledku obálku. Velikost čtverce už se dál měnit nebude.

Poté zabodneme kružítko do středu jedné strany a nabereme vzdálenost od středu strany do rohu. Uděláme půlkruh. Zopakujeme to na všech stranách.

Nyní náš nákres vystřihneme.

Teď už nám jen zbývá složit strany a obálku dozdobit. Já jsem na ozdobení použila obyčejnou mašličku, kterou jsem si vyrobila z pruhu látky.

Netradiční stojánek

23. února 2013 v 11:07 D.I.Y.
Dnes vám ukážu, jak si vyrobit velice snadno stojánek například na kosmetické štětce nebo tužky.

Budete k tomu potřebovat jenom nějakou průhlednou nádobu a pytlík nemleté kávy.
Kávová zrna můžete popřípadě nahradit berevným pískem a jinými syptkými drobnostmi.

Jak bylo v Ulici

16. února 2013 v 11:00 By the way
Jak jsem se již ve starším článku zmiňovala, minulý víkend jsem byla natáčet v Ulici. Nejednalo se o nic velkého, měla jsem malou roličku v Coolně.
V neděli jsem přijela do Hostivaře na 13. hodinu. Když jsem přicházela do ateliérů v okolí Coolny už postávalo pár herců, kteří tam zrovna natáčeli. Šlo o Jakuba Štáfka alias Matěje a spol.
Po příchodu jsem se usadila v takové velké hale, kde se schází komparz, ale i herci, když čekají na scénu. Čekalo tam se mnou asi 10 dalších lidí.
Po chvíli za námi přišel jeden pán s tím, že si máme vyplnit nějaké papíry se souhlasem, že budeme v Ulici hrát a také potvrzení honoráře. Po něm nás vyzvedl další člen špábu a provedl nás po ateliérech. V Ulici jsou tři úseky natáčecích prostor. Ve dvojce se natáčelo, tk jsme se podívali alespoň do jedničky a trojky. V trojce je ordinace Dr. Seidla, studentský byt, čekárna u doktora a chodba, z které se chodí do studentského bytu. V televizi to vypadá, že když do toho bytu někdo jde, tak musí nejprve vystoupat po schodech. Ve skutečnosti, se ale na té chodbě žádné schody nevyskytujé. Je tam pouze zábradlí a chůze do nich se jen předstírá.
V natáčecích prostorách číslo jedna je kancelář Nykla, jeho byt, byt Heilových, apod.
Jak jsem již zmínila, v prostorách číslo dvě se natáčelo. Natáčeli se tam scény z bytu Liškových.
Aby, se stíhaly připravovat všechny díly, tak každý den natáčí v Ulici dva štáby najednou.
Nakonec jsme se podívali ven do "ulice". Všechny domy jsou pouze kulisy, s tím, že vejít můžete do pekárny, tetovacího salonu a kadeřnictví. Tam jsme se dozvěděli, že na internetových mapách se kurýrum ukazuje adresa na jeden z těch fiktivních domů. Když potom veze nejaký kurýr zásilku do Ulice, tk se snaží vermomocí do toho domu dostat s tím, že tam musejí doručit zásilku. Pan vrátný, jim prý jen těžko vysvětluje, že tam opravdu nikdo nebydlí a zásilka se nechává na vrátnici :D
Tím naše prohlídka končila. Ještě fotku a jde se čekat na natáčení.
Na natáčení jsem čekala asi tři hodiny.
A konečně se jde natáčet. Přišla jedna paní a řekla mně a jednomu klukovi co byl stejně starý jako já, abychom šli s ní. Dovedla nás do Coolny, kde jsem si sedli ke stolečku. Měli jsme za úkol dělat, že pijeme čaj a povídat si. Mnoho lidí si myslí, že se vše jen předstírá, ale nalili nám opravdu čaj a opravdu jsme ho mohli pít. Akorát s tim povídáním to nebylo jk ve skutečnosti. Jen jsme otvírali pusu a rozhovor předstírali (a to jsem si vždycky říkala, o čem se tam ti lidí asi baví :D). Když jsme normálně pili, tak kamera zabírala rozhovor Matěje, Gábiny, Terezy a spol. Pak se kamera natočila na nás jak nám servírka nese cukry a my si objednáváme. To byla první scéna.
Nyní nastalo opět čekání v hale. Teď už jsem se seznámila s dalšími lidmi z komprarzu, tk aspoň nebyla nuda a kecali jsme.
Za chvíli zas přišla ta paní, co nás vedla do Coolny. Chtěla opět mě a toho kluka, s kterým jsem natáčela. Pak si ovšem všimla, že někdo ještě vůbec nehrál, tk dala přednost jim.
Celé natáčení mělo končit kolem půl sedmé. Za deset minut půl jsem si už říkala, že si nezahraji, ale to jsem se spletla. Natáčení totiž mělo zpoždění, takže v půl ještě dorazila paní co nás vybírala a šlo se opět točit.
Tentokrát se natáčela scéna Adriany s její mamkou jk kují pykle na Peška. Vypadalo to, že v záběru se ukážu opravdu jen v pozadí, protože mě nejprve posadili do křesílka k zadnímu stolu. Potom, mě však přesadili hned vedle stolu Adriany s její matkou, jelikož tam měli moc blonďatých osob a potřebovali nějakou brunetu. Teď jsem si konečně mohla zkusit jak režisér a kameramani pořádně pracují s hercem. Posadili mě totiž tak, že přeze mě se natáčela scéna, takže mi učesali vlasy, řekli mi jak přesně mám sedět (seděla jsem jak robot), protože potřebovali, aby vše vypadalo, jako, že si s někým povídám (přitom jsem tam seděla sama). Každá scéna se trénuje tak šestkrát, než se jede na ostro. Všichni se v pauzách normálně hýbyli, jen já furt seděla jako robot. Štáb si tam ze mě dělal srandu (samozřejmě jenom v dobrém slova smyslu). Musím ale říct, že i tak, to bylo hrozně fajn, protože jsem si připadala jak kdybych konečně hrála (Více si mě tu všímali jak nás tam bylo méně a bavili se se mnoui ti "velcí herci" ). Také musím zmínit zvukaře. Ten mi rozlil pití a pak se mi furt omlouval a donesl mi nové (to jsem ale stejně nemohla pít, protože jsem musela sedět furt ve stejné poloze).
Tím celý den končil. Musím říct, že to byl nezapomenutelný zážitek a těšim se na další natáčení.
Ještě dodám, že díly, které jsem natáčela budou vysílané 9. a 10. dubna 2013.

Trendy jaro 2013

13. února 2013 v 18:40 Fashion
Sice je stále zima, ale to neznamená, že není pravý čas na to, připravit si šatník na jaro. Přináším vám seznam několika módních trendů, s kterými budete zaručeně za hvězdu :)

1) Džínová košile

2) Metal a flitry
Kovové odlesky budou v jarním sluníčku krásně zářit

3) Žlutá
V obchodech to bude hýřit všemi možnými odstíny žluté

4) Barevná kůže


5) Proužky

6) Průhledné materiály a odvážnější střihy

7) Boty do špičky


8) Black & white

Tato kombinace nesmí chybět snad nikdy

Tak snad jsem vás inspirovala a něco se na vás objeví i v ulicích :)

Antikrist

8. února 2013 v 13:08

Dýka a kříž

8. února 2013 v 13:01

Kokosy v pralese

8. února 2013 v 12:58

Láska shora

8. února 2013 v 12:57

Jednou za život

8. února 2013 v 12:54

Návrat do reality

7. února 2013 v 9:42 Téma týdne
Realita - musíme chodit do práce, do školy, nakupovat, uklízet, starat se o děti nebo poslouchat rodiče...prostě běžný život.
Pak najednou odjedete na dovolenou a když se vracíte, tak jste nešťastní z toho, že končí něco, kde vám bylo dobře a byli jste tam s lidma, které máte rádi. Nebo, když to vezmu podle sebe, tk když jedem s tancováním na soutěž a vracím se pak domu, tak si říkám, jak je hrozný opouštět prostředí, které mám ráda, taky ty lidi, kteří mají stejné zájmy jako já a musim se vracet do školy, kde má každý úplně jiné koníčky a i když tam mám kamarády, tk mi to prostě přijde "divné". Přijde mi, jak kdybych se vracela ze světa ve kterém bych chtěla žít, do něčeho co je prostě zaběhnuté pro všechny..
A jak to máte vy? :)

Představte si, že jste králík a celá planeta je z mrkve

6. února 2013 v 15:37 By the way
Ahoj. Hned na začátek se omlouvám, že sem píšu až po takové době, ale poslední dobou toho bylo moc.
Mám jarňáky a vypadá to, že jsou to nejlepší jarňáky mého života :D
Minulý víkend jsem byla s Praze v televizi Nova na dnu otevřených dveří. Byla to ohromná zkušenost. Viděla jsem jak pracují režiséři s hercem, zkusila jsem si rozhovor v přímém přenosu, zjistila něco o tom, jakým způsobem se natáčí filmy a seriály, poznala interiéry mojich oblíbených seriálů, potkala herce a vyfotila se s nimi..musim říct, že všichni tam byli moc milí. Mám toho ještě tolik co říct, ale to už teď rozepisovat nebudu, protože se to snad ani nedá popsat. Cítila jsem se tam jak v nebi. Vůbec se mi pak nechtělo vracet do každodenního stereotypu. Také jsem si uvědomila, že bych jednou moc ráda dělala v takovém prostředí..Sice jsem chtěla jít už dlouho na režii, ale nebyla jsem si jistá tím, jestli bych to povolání, nechtěla spíš jako koníček. Po dnu stráveném v prostředí televize přísahám, že na režii chci jít na sto procent a ani o tom nezapochybuju. Líbí se mi, jak v televizi musí dělat všechny věci hrozně aktuálně, mohou komunikovat s lidmi po všech koutech země, pomocí seriálů si mohou jeho tvůrci plnit dětské sny...je spousta důvodů proč se chci dostat na filmovou školu :)
Také se hrozně těšim na další víkend, kdy jedu natáčet do Ulice. Jsem zvědavá jk to bude probíhat a co přesně tam budu mít za úkol dělat :D Hodím sem pak nějaký článek, jaké to bylo :)
Vy kteří máte jarňáky, tak si je užijte, vy co je teprv budete mít, nebo už je dávno nemáte, přežijte nějak školu nebo zaměstnání a vy VŠICHNI - NEZAPOMEŇTE SI PLNIT SVÉ SNY! :)