Září 2013

Září 2013

16. září 2013 v 18:51 Wish list
• Přihlásit se na kurzy angličtiny k maturitě.
• Zařídit šaty na maturák.
• Konečně začít dělat autoškolu.
• Absolvovat paintball.

Nesnáším školu, ale miluji vzdělání

9. září 2013 v 21:32 By the way
,,Když budeš chodit do školy a budeš se pilně učit, tak budeš jednou chytrý a získáš skvělé zaměstnání."
Co když to tak ale není? Nechci tady psát článek, ve kterém budu tvrdit, že škola je zlo. Chci pouze zdůraznit, že chcete-li něčeho dosáhnout, nemusíte zrovna vynikat ve škole. Jděte si za tím, co vás zajímá a baví,a nestresujte se známkami ve škole. Steven Jobs (7,2 mld), Richard Branson (7,2 mld), Oprah Winfrey (2,7 mld), Mark Zuckenberg, Henry Ford a mohla bych pokračovat. Tito lidé měli problémy ve škole a kam to dotáhli? Pokud totiž nepostavíte vlastní sny, někdo si Vás najme a postaví si ty své vlastní.
Přijde mi, že ve škole nás učí, abychom nevybočovali. Stačí hodina češtiny, kdy když nenapíšete například v úvaze jenom prvky úvahy, ale přidáte i něco dalšího, tak už to zkrátka není úvaha a jiný útvar také ne. Učitel/ka má potom připomínky ať si opravíte chyby. Proč nám však nedovolí tvořit něco nového? Jak asi dříve vznikaly slohové útvary?
Není důležité vědět všechno, důležité je si umět poradit. Vždyť vzdělání není o čtení knih a přepsání jejich názorů do testů. Myslete na to a snažte se dělat to, co Vám jde a být v tom nejlepší. Piccaso byl vzdělaný ve výtvarném umění, David Backham ve fotbale, Shakespear ve svých ódách, Harland Sanders ve vaření Kentucky Fried Chicken (KFC)...
Uvědomte si, že k Vašemu úspěchu nemusíte jít pouze po cestě jménem vzdělání a budete šťastní :)