Červenec 2014

DIY vlastní suchý šampon

22. července 2014 v 8:49 D.I.Y.
Znáte to - začíná léto a s ním spojené stanování, různé festivaly a bohužel i problém s tím, že si někdy nemáme čas a možnost umýt si vlasy. Proto je tu řešení v podobě suchého šamponu. V obchodech se jeho cena bohužel pohybuje ve vyšších číslech, proto si uděláme vlastní šampon, díky kterému opravdu ušetříte.

Budete potřebovat: 100 ml pitné vody, 2 lžíce lihu nebo čirého alkoholu, 1 lžička jedlé sody,1-2 lžičky kukuřičného škrobu

Postup: Smíchejte všechny ingredience a nalejte je do prázdné lahvičky od rozprašovače. Lahvičky seženete například s Sephoře apod. Až budete šampon používat, stačí ho nastříkat na vlasy, hlavně na oblast kořínků, vmasírujte ho do vlasů a nakonec vlasy pečlivě pročešte.

Ať se stanou z nedokonalostí vaše přednosti

17. července 2014 v 10:29 Téma týdne
Ahoj :) tenhle článek píšu proto, aby si každý uvědomil, že se má mít rád :) Možná máte na sobě něco co vám vadí, a tak trochu jako "ošklivé káčátko" si někdy připadáte. Za sebe mohu uvést příklad, že jsem nikdy neměla ráda svoje pihy na obličeji. Přemýšlela jsem jak se jich zbavit, jestli nejdou nějak vybělit a když si na to zpětně vzpomenu přijde mi hloupé jak jsem to strašně řešila. A kdyby jenom pihy...taky mi vadila jizva na kolenu, pupínky na ruce a to nebylo všechno. Samozřejmě se našla i osoba, která si ze mě za to udělala srandu. Tím, že mi to vadilo normálně a ještě mě na to někdo upozornil, začla jsem si připadat jak největší ošklivka. Před lidmi jsem si vždycky zakrývala místa, kde se nacházelo "něco" co mi zrovna vadilo a myslela jsem si jak to každej bude řešit a přijdu mu kvůli tomu hnusná. Teď už ale vím, jak jsem byla doslova blbá :D stačilo si totiž najít přítele. Ten mi totiž dokázal, že to vůbec nejsou věci, kvůli kterým bych si měla připadat hnusně. Pihy mu prý přišly roztomilé apod. Dokázal mi, že jsou to všechno věci, kterých si lidé nevšímají a nebo i když ano, tk je berou normálně a ne jako nějakou extra překážku. Zjistila jsem že tady opravdu jenom platilo to, že když vám někdo řekne, že jste hezcí, věříte tomu pár minut, ale když vám někdo řekne, že jste hnusní, věříte tomu celý život. Prostě si stačí uvědomit, že se vždycky najde nějaká rýpavá osoba nebo prostě člověk kterému nesednete. Ale pak jsou tu i lidé, kterým se líbíte takoví jací jste :) Takže vy co si říkáte, že jste ošklivá káčátka nebuďte - buďte ty nejkrásnější kachny ;)